Na czym polega drifting na torze wyścigowym w Kamieniu Śląskim?

tor wyścigowy Kamień Śląski

Popularny drifting to technika jazdy samochodem podczas celowo wywołanego przez kierowcę kontrolowanego poślizgu. Jest to świetna rozrywka, ale także dobry sposób na podszkolenie swoich umiejętności z zakresu panowania nad pojazdem. Ważne, by uprawiać drifting z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa w miejscu do tego przeznaczonym.

Drifting na torze wyścigowym w Kamieniu Śląskim

W Polsce istnieje kilka profesjonalnych torów wyścigowych, które umożliwiają ćwiczenie driftingu, jednym z nich jest tor w Kamieniu Śląskim, gdzie można zorganizować ciekawy event o nazwie Drift Taxi. Podczas tego eventu do dyspozycji uczestników przygotowuje się dwa samochody Nissana Skyline oraz BMW M3, a driftować można samodzielnie na specjalnej płycie poślizgowej lub jako pasażer sportowego auta kierowanego przez wykwalifikowanego kierowcę. W tym wydarzeniu może wziąć udział nawet do 30 osób, a dobrym pomysłem będzie także zorganizowanie rywalizacji, w której liczy się nie tylko czas, ale i widowiskowość przejazdu. Co ważne, obsługa tego typu eventu obejmuje również zabezpieczenie toru, obsługę muzyczną oraz catering.

Kiedy i jak zorganizować drifting na torze wyścigowym w Kamieniu Śląskim?

Tor Kamień Śląski jest dostępny dla użytkowników zazwyczaj od kwietnia do października w zależności od aktualnie panujących warunków pogodowych. Zatem, żeby zarezerwować tor wyścigowy Kamień Śląski na drifting trzeba umówić się z organizatorami na dogodny termin z odpowiednim wyprzedzeniem. Należy też mieć na uwadze, że w razie drastycznego pogorszenia się pogody impreza może zostać odwołana lub przełożona (https://devil-cars.pl/tor/kamien-slaski-silesia-ring-tor-glowny).

tor wyścigowy Kamień Śląski

Podsumowując, drifting to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu dla każdego, kto lubi sportowe samochody i chciałby sprawdzić swoje umiejętności w bezpiecznych i w pełni kontrolowanych warunkach. Ponadto korzystając z oferty toru wyścigowego w Kamieniu Śląskim, można zorganizować ekscytującą imprezę z driftingiem, która zostanie w pamięci uczestników na długo.

Related Post