Niejedźnakacu Pielęgnacja samochodu Co warto wiedzieć o powłokach ceramicznych?

Co warto wiedzieć o powłokach ceramicznych?

Nie ma wątpliwości co do tego, że największa ozdoba każdego pojazdu jest piękny i błyszczący lakier. Tylko czy istnieje skuteczny sposób na utrzymanie lakieru w dobrej kondycji przez bardzo długi czas? Najlepszym sposobem, aby to osiągnąć, jest zastosowanie powłoki ceramicznej.

Czym jest powłoka ceramiczna?

Obecnie powłoka ceramiczna stanowi jeden z najbardziej zaawansowanych, a tym samym najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczanie lakieru samochodowego. Dzięki jej licznym zaletom lakier prezentuje się nienagannie w każdych okolicznościach.

Powłoka ceramiczna https://autokosmetyk.com/powloki-ceramiczne-i-kwarcowe bardzo dobrze łączy się z bezbarwnym lakierem, w wyniku czego powstaje bariera ochronna, efektywnie chroniąca lakier przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych oraz chemicznych (głównie ptasimi odchodami, wydzielinami owadów, sokami z drzew, smołą z asfaltu).

Zastosowanie powłoki ceramicznej zapewnia również ochronę powłoki lakieru przed niewielkimi zarysowaniami spowodowanymi kontaktem z gałązkami, szponami ptaków czy drobinami piasku.

Jeżeli dojdzie do zarysowania, rysy pojawiają się na powłoce ceramicznej, a nie fabrycznym lakierze, a co za tym idzie, nie są trwałe i istnieje możliwość jej usunięcia. Warto pamiętać o tym, że trwałość odpowiednio pielęgnowanej powłoki ceramicznej może wynosić nawet 5 lat, a jej usunięcie możliwe jest wyłącznie przy zastosowaniu metod mechanicznych.

Dlaczego warto stosować powłoki ceramiczne?

Zastosowanie powłoki ceramicznej to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którym zależy na idealnej prezencji lakieru samochodowego. Dodatkowo taka powłoka poza tym, że wygląda doskonale, chroni fabryczny lakier przed uszkodzeniami chemicznymi, mechanicznymi oraz tymi, które mogłyby powstać wskutek działania warunków atmosferycznych.

Powłokę ceramiczną można nałożyć samodzielnie bądź skorzystać w pomocy studia detailingowego co choć jest rozwiązaniem droższym, będzie również bardziej skuteczne i dające efekty na dłużej.

Related Post