Osoby przebywające aktualnie w miejscu, gdy nie dysponują własnym samochodem, mogą skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. Jest to miejsce, gdzie za niewielką opłatą można wypożyczyć dowolny model auta, na określony z góry okres czasu. W grę wchodzi w zarówno wynajem krótkoterminowy, jak i ten na długi czas. Co ciekawe, z usług wypożyczalni samochodów bardzo często korzystają różnego rodzaju firmy, dla których wypożyczanie samochodów jest o wiele bardziej opłacalne niż utrzymywanie własnej floty pojazdów.
Wypożyczalnia samochodów – jak wygląda kwestia tankowania auta?
Wiele osób zastanawia się, jak wygląda kwestia tankowania auta przy wypożyczeniu. Oczywiście, regulują to indywidualne przepisy każdej wypożyczalni, jednak z reguły prawa kształtuje się następująco: osoba wypożyczająca auto utrzymuje je zatankowane do pełna. Przy oddaniu auta do wypożyczalni jego bak natomiast musi być tak samo pełny, jak przy wypożyczeniu. To na kliencie spoczywa obowiązek uzupełnienia braków paliwa.
Na co warto zwrócić uwagę podpisując protokół odbioru?
Trzeba wiedzieć, że do wypożyczenia auta z reguły trzeba mieć ukończone 21 lat oraz posiadać prawo jazdy co najmniej od roku. Warto mieć również przy sobie drugi dokument osobisty, który potwierdzi tożsamość. Odbiór auta możliwy jest dopiero po podpisaniu protokołu odbioru. Trzeba jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed jego podpisaniem. Wypożyczone auto koniecznie trzeba dokładnie obejrzeć, by móc ująć w protokole wszelkie występujące w nim wady, rysy czy zadrapania. W przeciwnym razie, jeśli wypożyczalnia nie zauważyła ich wcześniej, może obciążyć wynajmującego kosztem ich napraw.
Merytorycznej konsultacji udzielił serwis Nord Auto Olsztyn