Niejedźnakacu Pielęgnacja samochodu Samodzielne mycie samochodu – o tym należy pamiętać

Samodzielne mycie samochodu – o tym należy pamiętać

Wiele osób decyduje się na samodzielne dbanie o czystość swojego samochodu. Wynika to przede wszystkim z chęci zaoszczędzenia na usługach myjni samochodowej, które potrafią być naprawdę kosztowne. Zanim jednak przejdziemy do czyszczenia samochodu ważnym jest, abyśmy mieli na względzie kilka ważnych kwestii, o których powiemy właśnie w tym artykule.

Zaopatrz się w odpowiednie preparaty do mycia samochodu

Pamiętajmy o tym, aby pod żadnym pozorem nie myć samochodu płynem do naczyń czy innymi środkami czystości, które stosujemy do utrzymania porządku w domu. Wyżej wspomniane mogą mieć negatywny wpływ na lakier. Ponadto, nie zapewnią one należytej ochrony karoserii. W związku z tym faktem kupmy odpowiednie kosmetyki samochodowe, które pomogą uporać się z brudem, a także stworzą powłokę chroniącą samochód przed osadzaniem się na nim rozmaitych pyłów.

Zaopatrz się w odpowiednie ściereczki i gąbki

Warto dokonać zakupu odpowiednich ściereczek, które podczas mycia samochodu nie będą zostawiały na nim śladów, a także nie porysują jego karoserii. Ponadto, można zadbać również o bardziej wyspecjalizowane produkty jak choćby gąbki polerskie od glossfactory, dzięki którym możliwe będzie wykonanie polerki lakieru. W przypadku tego ostatniego powinien się zająć tym jednak ktoś, kto posiada odpowiednie umiejętności i wiedzę w tej kwestii. W innym wypadku może dojść do uszkodzenia lakieru, a co za tym idzie koniecznością oddania samochodu w ręce lakiernika, co niestety nie należy do tanich usług. W związku z powyższym zachowajmy rozsądek podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych.

Related Post