Niejedźnakacu Uncategorized Ferrari Italia – wyjątkowy model z kilku względów

Ferrari Italia – wyjątkowy model z kilku względów

Tor samochodowy w Koszalinie

Ferrari Italia jest samochodem o wyjątkowym charakterze, obok którego nie można przejść obojętnie. Każdy, kto interesuje się tego typu autami z pewnością chętnie pozna jego parametry, jak i swoiste właściwości wyglądu, którym auto to zdecydowanie przyciąga wzrok nie tylko fanatyków motoryzacji. Czym zatem wyróżnia się Ferrari Italia? Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Ferrari Italia – imponujące parametry

W pierwszej kolejności, gdy mowa o tym modelu, koniecznym jest pochylenie się nad imponującymi parametrami danej maszyny. Mowa tu między innymi o 32-zaworowej jednostce V8 o mocy  570 km (420 kW), osiąganej przy 9000 obr./min., ale nie tylko.

Poza tym trzeba podkreślić, że model ten jest pierwszym z modeli tej marki, który posiada elektroniczny sekwencyjny Bosch Motronic ME7, czyli bezpośredni wytrysk paliwa i jest to niezaprzeczalnie jego dużym  plusem. Jeśli chodzi o moc, jest ona przekazywana dzięki 7-biegowej sekwencyjnej skrzyni biegów, zaopatrzonej podwójnym sprzęgłem F1, stworzonej właśnie dla tego samochodu.

Za sprawą rozstawu osi wynoszącego 2650 mm oraz stopnia sprężenia o wartości 12, 5:1 Ferrari Italia może osiągnąć prędkość 100 km/h w 3,4 sekundy, natomiast prędkość 200 km/h w ciągu zaledwie 10,4 sekundy. Jak zatem widać, wymienione parametry są zaskakujące.

Ferrari Italia – nowoczesny design

Następnym aspektem, o którym nie wolno zapomnieć, jest prawdziwie nowoczesny design samochodu Ferrari Italia. Model ten to innowacyjny wytwór motoryzacyjny, pozwalający prowadzącemu pojazd poczuć się naprawdę wyjątkowo.

Specjalnie wyselekcjonowane, indywidualnie dopasowane części osłonowe, jak i designerskie podejście do produkcji sprawiły, że dany model osiągnął niespodziewane efekty wizualne. Zachwyca modernizacyjnymi zaokrągleniami oraz widoczną dbałością ze strony producentów o każdy szczegół.

Related Post