Niejedźnakacu Motoryzacja Jazda na torze kartingowym – o czym pamiętać?

Jazda na torze kartingowym – o czym pamiętać?

gokarty Poznań

Gokarty w Poznaniu już od dłuższego czasu są niezwykle popularne na rynku. Specjalne tory kartingowe są tworzone w trosce o nasz komfort i bezpieczeństwo, dzięki czemu możemy być pewni, że przejażdżka przebiegnie bezproblemowo. Jak ubrać się na gokarty? O czym pamiętać? Jakie prędkości osiągają te pojazdy? 

Gokarty w Poznaniu – na jaki ubiór postawić?

Jeśli chcemy zachować komfort podczas jazdy, musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Ubranie powinno być wygodne i nie krępować ruchów. Bardzo dobrze sprawdzą się dresy i sportowe legginsy. W przypadku obuwia, tutaj sięgnijmy po sportowe buty za kostkę. Nie zapominajmy także o prawidłowym sznurowaniu. Na torze oferowane są kaski do wypożyczenia, które dobierzemy według rozmiaru. Jeżeli nie do końca wiemy, na jaką opcję postawić, poprośmy o pomoc doświadczoną osobę. Osoby z długimi włosami powinny je spiąć i schować pod ubranie. Przydatne są w tym miejscu rękawiczki, dzięki czemu ręce nie będą się ślizgać po kierownicy. Ostatnia kwestia to kominiarka, jaką dokupimy na miejscu. Jest ona obowiązkowa, co ma związek z higieną. 

Gokarty Poznań – osiągana prędkość

Okazuje się, ze moc standardowych pojazdów tego typu waha się od 4,5 do 13 km. Gokarty wyczynowe mogą się rozpędzać nawet do 180 km/h, przy czym pojazdy rekreacyjne osiągają prędkość na poziomie 60 km/h. Tak dużą różnica w prędkości maksymalnej wiąże się ze zredukowaniem masy gokarta i wydajnym silnikiem. Pamiętajmy o tym, że na kartingowym torze w Poznaniu musi być bezpiecznie. Zazwyczaj odczuwalna prędkość jest znacznie wyższa, niż nam się wydaje. 

gokarty Poznań

Gokarty Poznań to bardzo ciekawa forma aktywnego wypoczynku w czasie wolnym od pracy. Warto zabrać rodzinę i przyjaciół w to miejsce, gdzie zaznamy szereg ciekawych wrażeń. Skorzystajmy z wszelkich rad instruktorów, dzięki czemu jazda będzie komfortowa i bezpieczna. Profesjonalne tory mają za zadanie spełnić oczekiwania każdego użytkownika. Gokarty w Poznaniu cieszą się uznaniem na rynku i są niezapomnianym przeżyciem. 

Related Post